Články
Vznik světa
Jak vznikl svět? To je nesmrtelná úvaha. Pro většinu lidí byla v minulosti důležitá myšlenka vyšší bytosti, která nás vymyslela a nyní kontroluje a řídí osudy. Křesťanství, Islám, Buddhismus, to jsou jen některé směry víry.
Je skoro jisté, že určitě někde něco takového existuje. Člověk, již ze své podstaty, chce v něco věřit, myslí nad vznikem planety, své podstaty, osudu a pochybuje o náhodě. Zároveň neví, co po smrti. Smrt je totiž asi největším strachem. Víme vůbec, co nás čeká?
Vyšší bytost, dále jen bůh, je složitost sama o sobě. Jediní Muslimové, Židé a Křesťané si dokázali představit boha, jako jedinou osobu. Zbytek nemohl pochopit, jak by jedna osoba zvládla toliko věcí. Např.: Řekové, Římané nebo Hinduisté. Buddhismus je specifický příklad.
Zábavné je jak si s námi bůh hraje za pomoci svých pomocníků, nazývaných synové či prorokové.
Prvním z nich byl nejspíše Mojžíš poté Ježíš Kristus, Mohammed, Buddha, Wolfgang Amadeus Mozart, Karel Gott. Nejnovější verze se nazývá Chuck Norris. K vysvětlení přiložím reálný překlad Silmarilionu od J. R. R. Tolkiena. „Byl Bůh, jemuž se na zemi říkalo Chuck Norris.“ To dokazuje, že o Narození Chucka se vědělo dlouho. Proti této knize se postavil svaz výrobců hamburgerů. Z učení Chucka Norrise vyplývá jeho boj proti obezitě. Proto byl také seslán na zem, dodává spoustě lidí sílu žít dále a neztloustnout, případně se postavit proti přesile na ochranu slabšího a skončit na JIP. Bůh je vtipálek. Sesílá na nás své syny, protože nás zkoumá. Je to prostě vědec, zabývající se krajní psychologií (pozn. překl. kolik člověk vydrží v extrémní situaci). Po příchodu Mojžíše na zemi ubylo trestných činů. Ježíš způsobil zvýšení počtu úmrtí utonutím. Navíc se začali na hřbitovech používat kříže. Mohamedovo učení zapříčinilo zvýšení teroristických útoků, úbytek lidí s cirhózou jater a přibylo lidí s rakovinou plic. Buddhovo učení preferuje meditaci. W. A. Mozart rozšířil vážnou hudbu. Karel Gott vytvořil Super Star.
Nejčinorodější je Chuck Norris. Z jeho příběhů si můžeme vzít ponaučení. Přísloví: „Když Chuck Norris spadne do vody, nebude mokrý, ale voda bude Chuck Norris“ Vědci tohoto přísloví využili a vznikla instantní polévka. Dále: „Když Chuck Norris bojoval s jednookým ninjou v zájmu zachování fair-play si utrhl obě ruce a nohu. Ninjovi to ale nepomohlo, protože ho Chuck zabil svým Kopem s otočkou. Poté si přišil Končetiny ostnatým drátem.“ I toho se chytli, ale tentokrát lékaři. Ověřili tento příběh pokusy. Nyní, na základě těchto pokusů můžeme přišívat pozbylé končetiny zpět či transplantovat tkáň.
Závěrem vám pouze sdělím několik cenných rad do života.
Pokud se chcete zalíbit bohu měli, by jste:
1. Dodržovat desatero 2. Naučte se chodit po vodě a na hrob si dejte křížek 3. Vykonejte pouť do Mekky a zabijte alespoň jednoho křesťana 4. Meditujte 5. Poslouchejte vážnou hudbu 6. Zpívejte a přihlaste se do Super star 7. Naučte se kop s otočkou
FAQ:
1. Jak Bůh vzniknul?
Představ si knihu ve velké knihovně. Nikdo na ní nesáhne. Co má taková kniha dělat? Někdo jí číst musí. Proto si vytvoří svého čtenáře. Čtenář si knihu přečte, ale podruhé ji číst nechce. Žádná jiná kniha neexistuje. Musí si jí tím pádem vytvořit. Ale z čeho? Proto si vytvoří svět. Já jsem si skoro stoprocentně jist, že musí existovat i jiný svět. Nikoho nebaví dívat se na jeden program.
2. Proč bůh vytvořil Satana?
Satan neexistuje. Je to pouze jiný Nick Boha. Přece jenom mohl by si Bůh dovolit dělat špatnosti? Ne, kdo by mu věřil?
3. Jak víš, že Bůh existuje?
Slyšel jsi někdy o Chucku Norrisovi?
Bezvěrec mi neuvěří, křesťan mě prokleje, muslim zabije. Jsem s tím smířen. Tato úvaha je směrována proti všemu v čem pochybujme. Proč si tvoříme falešné modly a věříme v to, že svět muselo něco vytvořit? Není to náhoda? Toto je závěr úvahy, sice bych mohl pokračovat, ale nechce se mi.
Zdar a sílu.
- 17.04.2008 - Kam směřuje Aragorn?
- 21.05.2008 - Ministerstvo zdravotnictví varuje
- 12.01.2008 - Vznik světa
- 31.10.2007 - Na rozhraní světů
- 25.06.2007 - Historie Aragorna
Kdo hodnotil článek Vznik světa?
Amthauer, hater, zdendalini
Komentáře ⇓
Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.
Vypisuje se 20 z celkem 24 příspěvků1 2
Allizea - 15. ledna 2008 11:58 | |
Miar 15. ledna 2008 09:11 |
Miar - 15. ledna 2008 09:11 | |
Allizea 14. ledna 2008 09:55 |
Allizea - 14. ledna 2008 09:55 | |
Tak po pravdě mě tahle úvaha vůbec nezaujmula. O vzniku světa přemýšlí snad úplně každý, ale každý na to má úplně jiný nadhled. |
Amthauer - 12. ledna 2008 12:23 | |
Tak se na to podívejme. Prvně mě hned praštilo do očí tvrzení, že buddhismus je víra ve vyšší osobu. Není. Třetí odstavec je vůbec zmatený - je třeba si uvědomit, že řecko-římské pantheony bohů, jak jsou nám dnes popularizovány (s Diem/Jupiterem v čele) pocházejí z doby Homérské a i samotní Řekové a Římané je brali spíše jen jako mytologii. Jestli tedy někde tyto helénské pantheony našly uplatnění, tak především v kultuře a potom u těch nejprostších lidí, kteří přinášeli obětiny do chrámů a věřili věštbám. Ovšem před dobou homérskou, dlouho po ní a i ve zbytku doby mezi vyšší inteligencí převládal víceménně filozofický monoteismus (od Tháleta až v podstatě k novoplatónikům) či panteismus, tedy víra v přírodu. Co se indického náboženství týče, nutno ještě podotknout, že i když po zhruba 500 po. Kr. v Indii zažilo staré védské náboženství návrat, k bohům jako Vinšu či Šiva se již vážně nikdo nevrátil - místo toho se rozvinuly systémy bez božství či filozoficky popisující svět, například skrz systém sánkhjá, který se také nejvíc vrací ke starým textům upanišád a popisuje věčný pád přírody praktri do čisté mysli púruša, kterou také můžeme chápat v nejčistší podobě jako jednoho boha - opět jednoho. Zbytek měl spíš pobavit a tak jej také beru, Chuck nikdy nezklame, když je o něm povídáno nově (viď, B. Ú.) a navíc to je náš Secundus Filius Dei :) Pak jsou zde ještě FAQ... Otázku první většina scholastiků i řeckých filozofů zavrhne tím, že ontologické úvahy o bohu přímo narušují jeho definici - jiní ale zase přesto zkouší tento problém vysvětlit. Druhá otázka je stará jako věky, říká se ji teodicea a zní: "Je-li Bůh všemohoucí, vševědoucí a neskonale dobrý, proč existuje na světě zlo?" A mnoho filozofů na ni všelijak odpovídalo.
|